TDG-1 электр операциялык столунун беш негизги аракет тобу бар: электр менен жөнгө салынуучу керебеттин бетинин бийиктиги, алдыга жана артка эңкейүү, солго жана оңго эңкейүү, арткы пластинанын бийиктиги жана тормоз.
Бул электрдик башкаруунун кооз көрүнүшү, корпусу, негизи, көтөргүч колонкасы жана каптал рельстери жогорку сапаттагы дат баспас болоттон жасалган, жогорку сапаттагы, коррозияга туруктуу жана жогорку механикалык бекемдикке ээ.
Электрдик башкаруу столунун ар кандай абалдарын бир баскыч менен акылдуу түрдө тууралайт. Ал үнсүз, так жана тейлөө чыгымдары аз болгон LINAK электрдик кыймылдаткычын колдонот. Чоң дөңгөлөктүү дизайн, үнсүз жана сейсмикалык декомпрессияга каршы.
Бул электрдик операциялык стол ар кандай операцияларга, мисалы, курсак хирургиясы, акушердик, гинекологиялык, ЛОР, урология, анорексия жана ортопедия ж.б. үчүн ылайыктуу.
1.AбурчтукAтууралоолорwитхGas Sпрингдер
TDG-1 электр операциялык столунун арткы жана бут пластиналарынын муундары газ пружиналык цилиндрдин тирөөч конструкциялары менен жабдылган, алар ар кандай жөндөөлөрдү жумшак, үнсүз жана титирөөсүз кылат, ошол эле учурда муундун түзүлүшүн натыйжалуу коргойт жана бейтаптын кулап түшүүсүнө жол бербейт.
2.LINAK электр сызыктуу кыймылдаткычы
Электр түртүүчү таякчаны колдонуу медициналык кызматкерлердин операциялык столдун абалын кол менен башкаруу зарылдыгын жокко чыгарат. Болгону алыстан башкаруу пультун кармап туруу керек, бул оңой жана эмгекти үнөмдөйт. Гидравликалык операциялык столду сатуудан кийинки тейлөөгө салыштырмалуу, электр операциялык стол сатуудан кийинки тейлөө чыгымдарын да бир топ азайтат. Жөндөө процессинде электр түртүүчү таякчаны такыраак жайгаштырууга болот жана жөндөө процесси өтө үнсүз жүрөт.
3. Y түрүндөгү база
Керебеттин негизи Y формасындагы дизайнды кабыл алат, ал эргономикалык дизайнга гана шайкеш келбестен, электрдик операциялык столдун туруктуулугун жогорулатат, ошондой эле медициналык кызматкерлер үчүн буттар үчүн көбүрөөк бош орун берет, бул медициналык кызматкерлерге бейтапка жакыныраак кайрылууга мүмкүндүк берет.
4. Көп функциялуу аксессуарлар
Жалпы наркоз астындагы бейтаптардын операция учурунда кулап кетпешин камсыз кылуу үчүн ийин боолору, билек боолору, бут боолору жана дене боолору менен жабдылган. Буттун пластинкалары, колтук таянычтары, дене таянычтары жана бут таянычтары операциянын ыңгайлуулугун жана операция учурунда дене суюктуктарынын кадимки айлануусун камсыз кылуу үчүн эс тутум көбүктүү жаздыкчалар менен жабдылган.
5. ЛАргер кастер дизайны
Механикалык электр операциялык столунун негизи чоң дөңгөлөктөр менен иштелип чыккан (диаметри)≥100 мм), ал жылдырууга ийкемдүү. Тормоздогондо дөңгөлөктөр көтөрүлөт, керебеттин негизи бекем тийип туратжер, жана туруктуулук жакшы.
6. Орнотулган батарея
Электр энергиясы өчүп калган учурда, орнотулган батарея 50 операцияны колдой алат.
Pараметрлер
| МодельБуюм | TDG-1 электрдик операциялык столу |
| Узундугу жана туурасы | 2050мм*500мм |
| Бийиктик (өйдө жана төмөн) | 890 мм/690 мм |
| Башкы пластина (өйдө жана ылдый) | 60°/ 60° |
| Арткы пластина (өйдө жана ылдый) | 90°/ 17° |
| Буттун табагы (өйдө / ылдый / сыртка) | 30°/ 90°/ 90° |
| Тренделенбург/Тескери Тренделенбург | 25°/ 11° |
| Капталга эңкейтүү (Сол жана Оң) | 20°/ 20° |
| Бөйрөк көпүрөсүнүн бийиктиги | ≥110 мм |
| Флекс/Рефлекс | Айкалыштырылган операция |
| Башкаруу панели | Кошумча |
| Электромотор системасы | Линак |
| Чыңалуу | 220В/110В |
| Жыштык | 50Гц / 60Гц |
| Кубаттуулуктун шайкештиги | 1.0 кВт |
| Батарея | Ооба |
| Матрац | Эстутум матрасы |
| Негизги материал | 304 дат баспас болоттон жасалган |
| Максималдуу жүк көтөрүмдүүлүгү | 200 кг |
| Кепилдик | 1 жыл |
Sстандарттуу аксессуарлар
| Жок. | Аты | Сандар |
| 1 | Анестезия экраны | 1 даана |
| 2 | Денени колдоо | 1 жуп |
| 3 | Колду колдоо | 1 жуп |
| 4 | Бутту колдоо | 1 жуп |
| 5 | Бөйрөк көпүрөсүнүн туткасы | 1 даана |
| 6 | Матрац | 1 топтом |
| 7 | Кол менен башкаруу | 1 даана |
| 8 | Электр линиясы | 1 даана |